Mistrzowie Kodowania09.12.2013

Mistrzowie Kodowania

09.12.2013


W dniu 9 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu odbyły się nadzwyczajne pokazowe zajęcia „Mistrzów  Kodowania” w ramach  projektu  organizowanego przez Samsung Electronics we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”. Jest to program pilotażowy, do którego zakwalifikowały się tylko 34 szkoły z całej Polski, mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach podstawowych. 
 15 uczniów z klas 4,5,6 pod kierunkiem nauczycielki Iwony Szymandery zaprezentowało możliwości programowania w Scratchu. Scratch to  intuicyjny język pozwalający dziecku w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne program. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program i go uruchamiając.
W spotkaniu uczestniczyło dwoje posłów na sejm pani Domicela Kopaczewska oraz pan  Krzysztof Brejza, a także  władze miasta: wiceprezydent pan Wojciech Piniewski i naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu pani  Magdalena Kaiser.
Uczniowie chętnie uczyli i tłumaczyli działanie programu naszym gościom, którzy z zainteresowaniem śledzili poczynania młodych programistów.
Gratulujemy sukcesu i niezwykłego wyróżnienia!
 

metryczka


Wytworzył: Iwona Szymandera (9 grudnia 2013)
Opublikował: Iwona Szymandera (11 grudnia 2013, 20:36:01)

Ostatnia zmiana: Iwona Szymandera (11 grudnia 2013, 20:41:50)
Zmieniono: zmiana dodanie linku

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1581